You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

Czym są profile elewacyjne ze styropianu?Prace budowlane wymagają korzystania z różnych wyrobów budowlanych w zależności od tego, jaki element konstrukcji lub jej wykończenia ma z nich powstać. Wśród dostępnych materiałów znajduje się wiele takich, które służą do wytwarzania rozmaitych produktów, które wykorzystują różne ich cechy.

Doskonałym przykładem może tu być polistyren ekspandowany, który służy nie tylko jako efektywne docieplenie za sprawą swej izolacyjności cieplnej, lecz może być użyty do tworzenia rozmaitych sztukaterii z racji swej niewielkiej masy. W tej ostatniej postaci może być używany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, a więc np. przy dekorowaniu fasady jako profile elewacyjne ze styropianu. W Bielsku-Białej sprzedażą materiałów budowlanych zajmuje się firma Sinus, oferująca również kruszywa, kamienie ogrodowe i kostkę brukową. Przyjrzyjmy się bliżej profilom elewacyjnym i ich stosowaniu.

Czym są profile elewacyjne?

Profile elewacyjne to rodzaj listew, które służą do tworzenia wszelkiego rodzaju sztukaterii, a więc elementów urozmaicających kształt i wygląd fasady budynku. Mają one dość znaczną długość, a ich przekrój może być zarówno stosunkowo prosty, jak i niezwykle złożony. W większości przypadków powstające z nich gzymsy podkreślają geometrię obiektu, wyodrębniają jego poszczególne części – zwykle kondygnacje, a nierzadko są też rodzajem ukoronowania lub zwieńczenia ścian. Często są montowane wokół okien i drzwi. Poza tym, że wystając poza płaszczyznę elewacji, stanowią jej wzbogacenie, zapewniają także ciekawe efekty dzięki grze świateł i cieni. Pozwalają ponadto na optyczną zmianę proporcji.

Kiedy korzysta się z profili elewacyjnych?

Profile elewacyjne służą do tworzenia gzymsów, a także wykonywania ozdób na fasadach boniowanych. Ponieważ są wykonane ze styropianu łatwo je przyklejać oraz wykańczać i malować. W zależności od swej formy nadają się zarówno do budynków stylizowanych na klasyczne, jak i nowoczesnych.


Wróć do bloga