You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

Blog


Jak przygotować nawierzchnię pod kostkę brukową?



W miejscach, które mają być intensywnie użytkowane, zwykle niezbędne okazuje się odpowiednie utwardzenie podłoża i wykonanie nawierzchni, która będzie odporna na obciążenia i działanie wody opadowej, a przy tym okaże się łatwa do utrzymania w czystości. Przy wykonywaniu ścieżek, chodników czy placów, wszelkiego rodzaju podjazdów, miejsc parkingowych, a także ścieżek rowerowych bądź ulic o mniejszym natężeniu ruchu często sięga się po różne rodzaje kostki brukowej. W Bielsko-Białej jest ona dostępna w szerokim wyborze w ofercie hurtowni budowlanej Sinus. Przekonajmy się, w jaki sposób przygotowuje się nawierzchnię pod ułożenie kostki i jak może przebiegać proces jej układania.

Czytaj dalej



Jakie są rodzaje kostki granitowej?



Znaczna część znajdujących się na zewnątrz budynków powierzchni użytkowych, przeznaczonych do ruchu pieszego, a także przemieszczania się lub parkowania pojazdów musi zostać utwardzona, aby dobrze znosiła opady atmosferyczne, nie stawała się grząska i dawała się łatwo czyścić, a zimą też odśnieżać. Sposobem na uzyskanie trwałego, a jednocześnie estetycznego podłoża jest zastosowanie wytrzymałej i atrakcyjnej wizualnie kostki granitowej. W Bielsku-Białej można ją znaleźć w ofercie hurtowni materiałów budowlanych SINUS. Przekonajmy się, jakie są najważniejsze cechy kostki i sprawdźmy, spośród jakich jej rodzajów można wybierać.

Czytaj dalej



Jaki piasek jest najlepszy do tynkowania?



Prowadzenie robót budowlanych wymaga korzystania z odpowiednich materiałów. Wśród tych, które są potrzebne na niemal wszystkich etapach budowy, znajdują się kruszywa naturalne, a zwłaszcza piasek. W Bielsku-Białej różne jego odmiany można znaleźć w ofercie hurtowni SINUS. Będzie on niezbędny zarówno do betonu, wykonywania podsypek czy zasypywania fundamentów, jak i wykańczania obiektu, w tym tynkowania. Przekonajmy się, jaki piasek sprawdzi się dobrze, gdy w grę wchodzi konieczność przygotowania tynku.

Czytaj dalej



Do czego wykorzystywany jest tłuczeń?



Wśród materiałów budowlanych ważną rolę odgrywają różnego rodzaju kruszywa. Terminem tym nazywane są wszelkiego rodzaju materiały sypkie o ziarnistej budowie, odznaczające się dużą odpornością na ścieranie i ściskanie, jak też na różnego typu warunki atmosferyczne. Kruszywa tego rodzaju pozyskuje się albo w wyniku rozdrobnienia skał ( kruszywa naturalne), albo z materiału mineralnego poddanego obróbce, w wyniku czego powstają tzw. kruszywa sztuczne.

Czytaj dalej



Jak klasyfikuje się kruszywa?



Kruszywa to materiały pochodzenia mineralnego lub organicznego. Wykorzystuje się je powszechnie w przemyśle oraz branży budowlanej. To od ich odpowiedniego doboru oraz jakości zależy trwałość konstrukcji budowlanych. Stosuje się je przede wszystkim jako składnik mieszanek betonowych oraz zapraw. Kruszywa wykorzystywane są również jako składnik mieszanek bitumicznych, niezbędnych przy budowie trwałych nawierzchni dróg. Jak więc należy je klasyfikować? W jaki sposób oceniać ich jakość oraz właściwe przeznaczenie?

Czytaj dalej



Jakie kruszywa stosuje się w ogrodzie?



Urządzanie ogrodu to czynność wymagająca od nas niezwykłej dokładności i dbałości o najmniejsze detale. Cała kompozycja wymaga doboru odpowiednich roślin oraz właściwego zagospodarowania przestrzeni. Urządzając ogród, należy zachować jednolity styl oraz pamiętać o zachowaniu jego walorów funkcjonalnych. Proces urządzania ogrodu warto poprzedzić etapem projektowania oraz dokładnego przemyślenia całej koncepcji. Istotnym elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest wybór właściwego kruszywa ogrodowego oraz kamieni ozdobnych.

Czytaj dalej