You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

Blog


Różnice między bloczkiem a pustakiemBloczki betonowe i pustaki to przykłady materiałów budowlanych, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać nam się dość podobne — nie tylko pod względem wizualnym, ale i właściwości. Tymczasem można wskazać na wiele różnic między nimi, które ujawniają się zarówno w ich możliwościach konstrukcyjnych, właściwościach izolacyjnych, jak i cenie.

Czytaj dalejWełna mineralna jako materiał izolacyjnyWełna mineralna to naturalny materiał izolacyjny. Ze względu na swoje właściwości jest obecnie powszechnie wykorzystywana w budownictwie. Jej szerokie zastosowanie wynika przede wszystkim z licznych właściwości, które sprawiają, że wykazuje doskonałe parametry jako wyrób do izolacji.

Czytaj dalejRodzaje materiałów budowlanychMateriały budowlane to określenie wyrobów, które są przeznaczone do trwałego wbudowania w obiektach budowlanych lub ich częściach. Ich podstawowe cechy mają bezpośredni wpływ na właściwości użytkowe powstałego budynku. Tak w dużym skrócie opisane są tego rodzaju produkty w przepisach prawnych. W praktyce każdy z nas ma świadomość, że obecnie różnorodnych materiałów budowlanych jest bardzo wiele. Różnią się one pod względem podstawowych parametrów, cen czy jakości, wszystkie jednak mają nam umożliwiać stawianie trwałych i bezpiecznych budynków.

Czytaj dalejDobra kostka brukowa. Czym powinna się charakteryzować?Kostka brukowa jest jednym z chętniej używanych materiałów stosowanych do utwardzania nawierzchni. Wykorzystuje się ją do budowy chodników, podjazdów, miejsc postojowych oraz parkingów. Kostka brukowa bywa też wybierana do wykładania ulic o mniejszym natężeniu ruchu. Wielu zwolenników ma również brukowanie przy jej użyciu ścieżek ogrodowych, powierzchni schodów, a nawet nawierzchni przydomowych tarasów usytuowanych bezpośrednio na gruncie.

Czytaj dalejCechy dobrej hurtowni budowlanejZakupy w hurtowniach budowlanych to szereg istotnych zalet, takich jak bogaty asortyment czy atrakcyjne ceny. Jednak na renomę dobrych hurtowni wpływa znacznie więcej cech, które doceniane są przez klientów. W tym artykule dowiesz się, jakie to cechy.

Czytaj dalej