You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

Dlaczego kostka brukowa może być ozdobą posesji?Komfortowe korzystanie z posesji wymaga zwykle utwardzenia przynajmniej części jej powierzchni. Pozwoli to na sprawne odprowadzanie z terenu wody deszczowej, a także zapobiega uszkodzeniu nawierzchni przy częstym obciążaniu. Ułatwi również utrzymanie czystości i usuwanie pojawiających się zanieczyszczeń. Co równie ważne, możliwe będzie uzyskanie odpowiedniej estetyki, pod warunkiem zastosowania właściwego materiału, np. kostki brukowej. W Bielsku-Białej materiały przydatne do zagospodarowania terenu wokół budynku mieszkalnego albo obiektu użytkowego są dostępne w ofercie hurtowni budowlanej SINUS. Przekonaj się, jakie są walory betonowej kostki brukowej.

Kolorystyka kostki a estetyka nawierzchni

Kostka brukowa powstaje z mieszaniny cementu oraz odpowiednio dobranego kruszywa budowlanego, a także specjalnie wybranego barwnika, co umożliwia uzyskanie niemal dowolnego koloru. W większości przypadków produkowane są kostki w różnych odcieniach szarości od bardzo jasnych po dość ciemne. W sprzedaży można też znaleźć kostkę w różnych typach czerwieni oraz beżu. W zależności od sytuacji i własnych preferencji nawierzchnia z kostki betonowej może więc zostać wykonana jako monochromatyczna lub wielobarwna. W grę wchodzi zarówno użycie różnokolorowej mieszanki, jak i przygotowanie starannie zaplanowanych wzorów geometrycznych czy wykonanie potrzebnych oznaczeń z elementów o innej barwie np. linii pokazujących lokalizację miejsc parkingowych.

Rodzaje kostek a efekt estetyczny

Kostki betonowe mogą być wykonywane w dowolnych kształtach i rodzajach. Wśród najpopularniejszych znajduje się geometria przypominająca podwójną literę „T” oraz będąca połączeniem większego i mniejszego wielokąta. Produkuje się jednak również kostki ośmiokątne, mające postać półksiężyców czy sześcianów albo prostokątów. Popularne są kostki z charakterystycznymi liniami łamanymi przypominającymi sfalowanie. W połączeniu z różnymi wybarwieniami zastosowanie kostki daje niemal nieograniczone możliwości udekorowania swej posesji.


Wróć do bloga